Euromaster - Pneumatiky a servis vozidel K.A.L.T. Pneu a.s.

Geometrie kol osobních automobilů a dodávek

Kontrola a seřízení geometrie kol spočívá v nastavení úhlů jednotlivých seřizovatelných částí zavěšení kol vozidel v souladu s parametry stanovenými výrobcem vozidla a zároveň v kontrole opotřebení pneumatik. Geometrii kol vozidla je nezbytné kontrolovat minimálně jednou ročně.

Nebezpečí chybně seřízené geometrie:

Výhody správně seřízené geometrie:

Seřízení geometrie a také sbíhavosti kol spočívá v seřízení úhlu náklonu kol tak, aby se jednotlivé pneumatiky co nejméně sjížděly. Geometrie kol je rovněž zásadní pro celkovou stabilitu vašeho vozu. Seřízení geometrie kol se provádí při každé výměně letních a zimních pneumatik, doporučuje se ovšem i po kontaktu s terénní nerovností, jako je například najetí na obrubník, do výmolu aj. Správný náklon kol by se měl z ekonomických i bezpečnostních důvodů kontrolovat minimálně jedenkrát ročně.

Seřízení geometrie kol

Správná geometrie kol ušetří peníze

Pokud si sbíhavost kol u vašeho vozu nenecháte pravidelně kontrolovat, vystavujete se riziku rychlejšího opotřebení pneumatik a zároveň nebezpečí, že dojde k poškození mechanických částí systému řízení a následnému omezení jízdní stability vašeho automobilu. Naopak při správně seřízené geometrii kol ušetříte kromě výdajů za nové pneumatiky rovněž na spotřebě paliva. Poznáte také, že váš vůz bude vykazovat lepší jízdní vlastnosti.

Žádejte seřízení geometrie v servisních centrech EUROMASTER

Pravidelně pečovat o své vozidlo se zkrátka vyplatí. Proto neváhejte a při každé návštěvě u nás požádejte také o seřízení geometrie kol u vašeho vozu. Několik stokorun, které za tuto službu vydáte, se vám bohatě vrátí na delší životnosti vašich pneumatik. Nezanedbatelnou částku ušetříte také díky nižší spotřebě paliva. Nezapomínejte, že správně seřízenou geometrií kol zvyšujete nejen své úspory, ale také svou jízdní bezpečnost!

Odklon kola

Odklon kola je úhel, který ve směru jízdy svírá svislá osa kola od svislé roviny. Pokud je tento odklon od svislé roviny příliš velký, dochází k nerovnoměrnému opotřebení běhounu.

Sbíhavost

Sbíhavost se měří jako rozdíl vzdáleností kol na předním a zadním okraji ráfku ve výši poloměru kol nad vozovkou. Nastavení sbíhavosti kol ovlivňuje ovladatelnost vozidla. Při sbíhavosti jsou kola seřízena tak, že je vpředu jejich vzdálenost menší než vzadu. Sbíhavost způsobuje v zatáčce nedotáčivost vozidla. Pokud je hodnota sbíhavosti zvetšená, začne se běhoun nerovnoměrně opotřebovávat.

K.A.L.T. Pneu, a.s.

Zákaznické centrum (do 16 hodin)

321 734 567, 321 734 511
prodej@kalt.cz

Mobilní a zásahový servis

775 276 648
Kompletní kontakty jsou zde

K Raškovci 807, 280 00 Kolín 5, Česká republika
GPS: 49.5883189N, 17.2678828E

JSME DISTRIBUTOŘI A PRODEJCI PNEUMATIK ZNAČEK

Pneumatiky Recamic  Pneumatiky Michelin   Pneumatiky Good Year   Continental   Pneumatiky Pirelli   Pneumatiky Nokian   Pneumatiky Dunlop  Pneumatiky Uniroyal
Pneumatiky New LifePneumatiky BF Goodrich   Pneumatiky Fulda   Barum    Pneumatiky Matador   Pneumatiky Sava   Pneumatiky Alcoa   Pneumatiky Kormoran