Euromaster - Pneumatiky a servis vozidel K.A.L.T. Pneu a.s.

Kontrola a dezinfekce klimatizace

Klimatizace je sériové vybavení vozidla, které vyžaduje pravidelnou kontrolu a údržbu. Role klimatizace v létě spočívá nejen v rychlém ochlazení kabiny vozidla, ale také ve filtrování okolních nečistot, které mohou být zdrojem alergických reakcí. Zároveň omezuje nepříjemné pachy a bujení bakterií a plísní. V zimě klimatizace snižuje vlhkost okolního vzduchu a velmi rychle čistí zamlžená skla, aniž by na nich zanechávala stopy.

KONTROLA TĚSNOSTI

Chladicím okruhem klimatizace protéká chladivo, které v oběhu prochází četnými termodynamickými změnami a nakonec se opět vrací do původního stavu. Při vibracích vozidla může dojít k uvolnění přípojek vedení, které tvoří chladicí okruh. V takovém případě může v místech netěsnosti chladivo unikat.

Kontrola těsnosti chladicího okruhu zamezuje dalšímu úniku chladiva a zabraňuje tak snížené funkčnosti či nefunkčnosti klimatizační jednotky.

DOPLNĚNÍ CHLADIVA KLIMATIZACE

Množství chladiva v chladicím oběhu se samovolně snižuje. Příčinou úniku chladiva nejsou jen netěsnosti chladivého okruhu: chladivo v plynném stavu může unikat rovněž stěnami hadic. Aby byla klimatizační jednotka plně funkční, je proto třeba kontrolovat stav chladicí tekutiny a doplňovat ji na správné množství.

DEZINFEKCE KLIMATIZACE

Chladící prvek klimatizace je umístěn za palubní deskou. Toto vlhké a tmavé prostředí poskytuje ideální podmínky pro růst zdraví škodlivých mikroorganismů. Ty jsou potom při jízdě vháněny do interiéru vozidla a mohou způsobovat nepříjemný zápach, podráždění dýchacích cest a očí, alergické reakce apod. Proto je nutná pravidelná dezinfekce klimatizace.

Pečlivě provedená dezinfekce klimatizace Vašeho vozu zahubí nežádoucí mikroorganisky.

VÝMĚNA KABINOVÉHO FILTRU VZDUCHU

S výměnou oběhu chladiva se pojí kontrola kabinového filtru. Kabinové filtry zachycují částice včetně částic s malými rozměry, jako jsou pyl, saze atd. Aby byl vzduch v kabině vozidla stále čistý, musí být filtr vyměněn v okamžiku, kdy množství zachycených částic vede ke ztrátě účinnosti správného fungování ventilace vozidla. Výměna kabinového filtru zvyšuje funkčnost klimatizační jednotky a zajišťuje její maximální výkon, stejně jako komfort cestujících.

JSME DISTRIBUTOŘI A PRODEJCI PNEUMATIK ZNAČEK

Pneumatiky Recamic  Pneumatiky Michelin   Pneumatiky Good Year   Continental   Pneumatiky Pirelli   Pneumatiky Nokian   Pneumatiky Dunlop  Pneumatiky Uniroyal
Pneumatiky New LifePneumatiky BF Goodrich   Pneumatiky Fulda   Barum    Pneumatiky Matador   Pneumatiky Sava   Pneumatiky Alcoa   Pneumatiky Kormoran